2 2.5
14/اسفند/1398 11:49
خبرنگار اتول24

مزایای رینگ اسپرت

خودروسازان اغلب از رینگ های فولادی استفاده می کنند و برخی از تولید کنندگان خودروهای سوپر اسپرت از رینگ هایی از جنس آلیاژ آلومینیوم بهره می برند. فلز آلومینیوم به علت سبکی، نمای خاص و شکل پذیری اش جزو انتخاب های اولیه خودرو ساز برای رینگ به شمار می رود. توجه داشته باشید که رینگ آلومینیومی غیر آلیاژی

مزایای رینگ اسپرت چیست؟

رینگ اسپرت ها نیز مانند هر وسیله دیگر دارای یک سری مزیت ها هستند که سعی کرده ایم در این جا به اصلی ترین موارد آن ها اشاره کنیم که عبارت اند از؛

افزایش فرمان پذیری بهتر
افزایش قدرت مانور
افزایش سطح تماس لاستیک با آسفالت در نتیجه کاهش خط ترمز
دادن جلوه زیبا و بهتر به خودرو

نکته!

در مزیت کاهش خط ترمز این مسئله به جنس لاستیک و نوع آج های آن نیز مربوط می شود و به همین دلیل استفاده از لاستیک های غیر استاندارد می تواند نتایج معکوسی به دنبال داشته باشد.
هم چنین مزیت زیبایی نیز برای خودروهای با عرض زیاد بیش تر به چشم می آید.

معایب رینگ اسپرت چیست؟

عمده ترین عیب رینگ اسپرت ها قیمت زیاد برای تعویض رینگ و لاستیک آن است که اغلب نیز توسط افرا غیر متخصص انجام می شود. عدم تشخیص صحیح سایز مناسب رینگ و لاستیک می تواند خسارات مالی و جانی زیادی را برای رانندگان به وجود آورد.

هم چنین زمانی که از لاستیک های پهن با ارتفاع کم استفاده می شود، رفته رفته شاهد کاهش نرمی و راحتی خودرو نیز خواهید بود و به این ترتیب عمر کمک فنرها نیز کم می شود. در پی این مشکل هم زمان عبور از کوچک ترین دست اندازها ماشین با تکانه های شدیدی مواجه خواهد شد و همین صدای زیادی را وارد اتاقک خودرو می کند. ضرباتی که قبلا به وسیله لاستیک و سیستم تعلیق و فنربندی خودرو جذب می گردیدند اما در حال حاضر به حالت مستقیم به جلوبندی انتقال داده می شوند.

استفاده از رینگ اسپرت سطح تماس لاستیک با سطح زمین را افزایش می دهد. همین مورد نیز موجب سفت شدن فرمان می شود به گونه ای که برای چرخش فرمان نیاز به نیروی بیش تری خواهد بود.

نکته مهم!

این مسئله در خودروهای دارای سیستم فرمان هیدرولیک خیلی کم تر از سایر خودروها است. علاوه بر این لاستیک های پهن بر روی برف عملکرد خوبی از خود نشان نمی دهند و به علت وجود سطح اتکای زیاد مثل چوب اسکی عمل می کنند.

لاستیک های آج دار مناسب و استاندارد تا حدودی این مشکل را کم کرده اند.

مورد بعدی که می توان از آن به عنوان یکی از معایب رینگ اسپرت یاد کرد، گیر کردن لاستیک ها به لبه های گلگیر خودرو به هنگام پیچیدن یا عبور از سرعت گیرها است که به علت به کارگیری رینگ و لاستیک بزرگ تر و کاهش هم زمان ارتفاع خودرو اتفاق می افتد.

همین طور به خاطر داشته باشید که ماشین های رینگ اسپرت به علت نیاز به نیروی بیش تر جهت حرکت از مصرف سوخت بالاتری هم برخوردار هستند.

چه رینگ اسپرتی مناسب است؟

خودروسازان اغلب از رینگ های فولادی استفاده می کنند و برخی از تولید کنندگان خودروهای سوپر اسپرت از رینگ هایی از جنس آلیاژ آلومینیوم بهره می برند. فلز آلومینیوم به علت سبکی، نمای خاص و شکل پذیری اش جزو انتخاب های اولیه خودرو ساز برای رینگ به شمار می رود. توجه داشته باشید که رینگ آلومینیومی غیر آلیاژی می تواند خطر آفرین باشد.

هم چنین جالب است بدانید که رینگ هایی از جنس الیاف منیزیم و کربن در ابرخودروها مورد استفاده قرار می گیرند که دارای مقاومت و سبکی زیادی است و البته کمی هم گران تر از آب در می آید.

بعضی از تیونر ها نیز رینگ های آلیاژی شان را با الیاف کربن تقویت می کنند. رینگ اسپرت ها در انواع مختلف یک تکه و چند تکه طراحی، ریخته گری و ماشین کاری و در نتیجه تولید می شوند.

چگونه رینگ اسپرت مناسبی برای خودرو انتخاب کنیم؟

اهمیت دادن به انتخاب صحیح رینگ اسپرت موجب می شود که شاهد هیچ تاثیری بر روی عملکرد خودروی خود نباشید. برای همین نیز اندازه استاندارد رینگ دارای اهمیت است.

بهتر است بدانید که انتخاب و خرید رینگ آلیاژی اسپرت یک سایز بالاتر با تایر پهن متناسب آن علاوه بر زیبایی به علت سطح اصطکاک و چسبندگی بهتر تایر به زمین این مزیت را برای شما در پی دارد که در سرپیچ ها فرمان پذیری خودرو و تا حدودی شتاب آن را افزایش دهد و در عوض خط ترمز را کاهش دهد. اما این را نیز بدانید که مصرف سوخت نیز بالا خواهد رفت.

برگزیدن اندازه بالاتر موجب فشار آمدن به همه اجزای خودرو به ویژه سیستم تعلیق، تایرها، رینگ و ... می شود.

امید که با آشنایی از مزایا و معایب رینگ اسپرت ها به این قضیه پی برده باشید که بهتر است فقط در مسابقات از آن ها استفاده شود و برای کاربری های درون شهری نیازی نیست.

Los Angeles
نظرات

ارسال نظر

نظرات شما